Septiņas interjera idejas jūsu mājām, ko iedvesmojusi Āfrikas kultūra

 

Ja jūsu aizraušanās ir Āfrika un afrikāņu kultūra, šis varētu būt piemērots laiks, lai jūs savu aizraušanos apvienotu ar mājokļa dekorēšanu. 

The Āfrikas stila interjera dizains ir dinamisks, krāšņs un drosmīgs, ko raksturo daudz dažādu krāsu un tekstūru, tā radīšanā izmantotas ģeometriskas un organiskas formas, dabīgie materiāli, koks un lins.  

Āfrikas stila interjera akcentus ir viegli iestrādāt gandrīz jebkurā mājoklī -  neatkarīgi no tā, vai tā ir moderna, tradicionāla, minimālisma stilā būvēta vai eklektiska celtne. Pat viens interjera dekors var piešķirt dzīvīgumu un piezemētības sajūtu jūsu mazajā svētnīcā, ko saucat par mājām. 

Esmu sagatavojusi sarakstu ar iedvesmojošiem mājas interjera dizaina elementiem, lai jūsu dzīvojamo telpu padarītu nedaudz eksotiskāku. Tās ir septiņas Āfrikas iedvesmotas interjera dizaina detaļas, kas piešķirs dzīvīgumu jūsu mājai.

Krāsainie sienu gleznojumi

Sienu gleznojumi neapšaubāmi ir visvienkāršākais elements, ko iespējams īstenot. Ir vairākas iespējas, kā ar krāšņajiem gleznojumiem papildināt jūsu mājas sienas. 

  1. Tas var būt kā noslēdzošais elements telpas dekorēšanā, lai radītu unikālu un iedvesmojošu atmosfēru. 
  2. Gleznojumi palīdzēs telpai pārtapt no funkcionālas līdz pat gatavai tikt fotografētai un publicētai interjera žurnālā. Āfrikas iedvesmotajos sienu gleznojumos bieži var redzēt cilšu rotājumus, dzīvniekus un dabas elementus.

Dekoratīvi spilveni ar etnisko cilšu rakstiem

Ļoti vienkāršs veids, kā ienest savās mājās dažas Āfrikas krāsas, ir dekoratīvie spilveni. Dekoratīvajiem spilveniem ir gan estētiska, gan funkcionāla loma. 

Izmantojiet dekoratīvos spilvenus, lai visas telpas krāsu palete saplūstu kopā un harmonizētos ar aizkariem, sienām vai paklājiem.  

Domājot par piemērotāko krāsu izvēlēšanos lai dāvātu savam mājoklim afrikāņu safari sajūtu, paturiet prātā dabiskos un zemes toņus, spiemēram:

  • māls, dubļi vai
  • terakota oranžos, sarkanos, tumši zaļos un brūnos toņos.

Apvienojumā ar spilgtiem un ģeogrāfiskiem ornamentiem, šīs spilvenu krāsas ienesīs safari atmosfēru jūsu viesistabā vai atpūtas zonā.

Pīti grozi mantu uzglabāšanai

Ar rokām darināti pīti grozi mājās ienes dvēseliskumu un piešķir tām personību. Ja jūs ir savaldzinājusi Āfrikas kultūra, grozs varētu būt īstais priekšmets, kam noteikti būtu jāatrodas jūsu mājas interjerā. 

Pateicoties grozu dekoratīvajam izskatam, maigajām formām un dabīgajiem materiāliem, tie apvieno gan estētiskās, gan arī praktiskās funkcijas. Tos var izmantot kā veļas grozus, mantu uzglabāšanas grozus vai kā puķu podus. 

Ir iespējams pasūtīt ar rokām pītus grozus tieši no Āfrikas, lai atbalstītu vietējās kopienas un godīgās tirdzniecības kustību. 

Ikoniskais tauriņa formas krēsls  

Ikoniskais tauriņa formas krēsls (Butterfly chair) ir viens no Āfrikas eksportētajiem dizaina priekšmetiem, kas nekad nenoveco. Tas ļoti līdzinās leģendārajam Tripolīnas krēslam, kas pirmoreiz parādījās 19. gadsimtā. Tauriņa formas krēsls ir ideāls akcents priekšnamam, terasei vai viesistabai. 

Izdekorējiet krēslus ar spilgtiem cilšu rotājumiem vai mākslīgo ādu, lai piešķirtu savam mājoklim eksotisku safari noskaņu. Kas zina, varbūt tas jūs aizvedīs iedomātā safari ceļojumā pa Āfriku. 

Vaska apdrukas lampas abažūrs 

Saspringtajā ikdienas ritmā vienīgā iespēja, kā smelties mieru, ir pārveidot savu mājokli par svētnīcu. COVID-19 pandēmijas izraisītās situācijas dēļ arvien vairāk cilvēku strādā no mājām, līdz ar to apgaismojumam telpā ir būtiska nozīme mūsu garastāvokļa svārstību kontrolēšanā. 

Ja vēlaties, lai jūsu istaba piepildās ar melodisku nokrāsu, apsveriet iespēju savā interjerā iekļaut afrikāņu lampas abažūru. Novietojiet to uz naktsskapīša, kafijas galdiņa vai kumodes un ļaujiet pozitīvai enerģijai un krāsām ienākt jūsu mājā.  

Pīti grozi ģeometriskos rakstos  

Ilgtspējība ir atslēgvārds, kas pelnīti ieguvis atzinību 2021.gada interjeru pasaulē. Ar rokām darināti izstrādājumi, kas izgatavoti no dabīgiem materiāliem, noteikti būs populāri tuvāko gadu laikā..

Telpas izdekorēšana ar sabalansētiem elementiem ir tieši tas, ko daudzi cilvēki meklē, iekārtojot savu mājokli. Sienas grozi jau sen ir ieņēmuši ievērojamu vietu iekštelpu detaļu apvienošanā ar dabīgiem priekšmetiem.  

Jūs atradīsiet daudz dažādu stilu un krāsu pītos grozus, taču viens no tradicionālākajiem ir darināts no klūgām. Lietojiet sienas grozus kombinācijā ar citiem sienas dekoriem vai izmantojiet tos kā atsevišķus interjera priekšmetus.  

Sega Sahāras krāsu toņos

Izvēloties interjera dizainu jūsu mājai, iesakām to veidot, balstoties uz savu personību. Izvēloties tekstilizstrādājumus, kas jūsu guļamistabā ienestu Āfrikas atmosfēru, mēģiniet piemeklēt krāšņus, piesātinātu toņu zigzagveida ornamentus, ģeometriskas un rombveida formas elementus.

Idejas dažiem no vislabākajiem interjeriem un greznākajiem dizaina elementiem mums ir devusi Āfrika, jo milzīgais un daudzveidīgais kontinents jau izsenis ir iedvesmojis māksliniekus visā pasaulē. Es ceru, ka šis raksts jūs rosinās ienest savās mājās nelielu daļu no Āfrikas zīmējumiem, košajām krāsām un izsmalcinātās meistarības.

Atstājiet savu komentāru

Lūdzu, ņemiet vērā, ka komentāri pirms to publicēšanas ir jāapstiprina

latviešu lv