Āfrikas kolekcija

Pirmā darbu kolekcija “Āfrika” – kontinents, kas caurvijis mākslinieces dzīvi jau no pašas bērnības. To ir grūti izskaidrot, cik ļoti šis kontinents Matea ir vienmēr vilinājis. Kā latviešu meitenei asinīs ieskanas Āfrika? Sirds pukst baskājainu pēdu izdzīvotā rumbā, tā ļaujoties sava “es” iepazīšanai. Smaids atplaukst baltās pērlēs, bet āda spēj izdzīvot tikai saules noglāstīta.

Un tad dvēsele izlīst simtiem, nē - tūktošiem daļiņās, tādos kā mazos punktiņos, lai dziedināta uzplauktu skaistā varavīksnes ceļā.

Tik šķietami sveši sapņi un tomēr ir saprotami?

 

Varbūt Matea šīs ilgas ir atnesuši gulbji. Vai vēl ticamāk kāds no stārķiem, kas katru gadu, nokrītot pēdējiem palu sniegiem, iekārtoja ligzdu mazās Matea dzimtajā pusē.

 

Slaidi izslējušies pāri skursteņiem, šie karaliskie cerību nesēji stāstīja par tāltālu zemi, kur piedzimusi saule. Tur viss, kas uzzied ir krāsaināks kā citur, tur mīt gigantiskas sirdī un arī izmēros būtnes – ziloņi, ar savu snuķi spējot satvert maigi kā noglāstot. Tur dzīvo maģija, noslēpumi, pirmatnējais spēks, solījums un atbildes.

 

Un Matea klausījās, ilgojās, gaidīja un ik rudeni savā sirdī pacēlās līdzi spārnotajiem draugiem.

 

Līdz liktenis viņu nolēma apbalvot. Visnesaprotamākā laikā un veidā Matea nokļuva Āfrikā. Un – pirmo reizi dzīvē ieraudzīja krāsas. Sajuta sevi. To, kā rit dzīve. Kā šalc asinis. Kā par visu, kas gribēts un negribēts ir jāmaksā… Tāpat kā iesūkusi, šī zeme viņu izspļāva.

 

Pagāja ilgs laiks līdz Matea atgriezās savā Āfrikā. Tagad jau pilnīgi cita sieviete. Samaksājusi pilnu cenu, lai beidzot būtu brīva sekot sev. Izrādījās – Āfrika viņu bija gaidījusi. Kā mīloša māte, tā plati atvēra apskāvienam rokas un parādīja visu labāko, kas vien tai bija. “Es uzticos tev,” čukstēja vēji. Kā mīlestības solījums ap sievietes kaklu iegūla Āfrikas zelta siluets un viņa piedzima no jauna.

 

Kā apliecinājums visām pasaules meitenēm, kuras seko saviem sapņiem.

 

Bet punktiņtehnika ir mākslinieces aktīvā meditācija. Tā rodas Matea, atstājot visu ārpus pasaules, kurā piedzimst mākslas darbs.

 

Atstājiet savu komentāru

Lūdzu, ņemiet vērā, ka komentāri pirms to publicēšanas ir jāapstiprina

latviešu lv