Mani darbi

Mirklis

Majestātiskie ziloņi ir mans iedvesmas avots.

Punktojot šo ļoti smalko darbu, daudz domāju par spēju būt uzticīgam savam paredzētajam ceļam, savam liktenim.

Darba nosaukums ir ""Mirklis"" un sajūta, kuru šī darba krustmāte Iveta Miķelsone- Čehrova vēlas nodot ir "Mūžība ir tikai acumirklis".

Vai spēj šo iztēloties? Apjaust?

“Mēs esam viens otra atkārtojumi, mēs esam pēc līdzības radīti, tikai šķautnēm neatkārtojami viens pret otru pagriezti. Mēs esam savā neatkārtojamībā līdzīgi un savā līdzībā neatkārtojami. Un katram mums mirdz sava šķautne - citādā. “ (I.Ziedonis)

 

 

Krāsu maģija

Šajā punktotajā darbā atmirdz visas diennakts krāsas. Tajā ir it viss no paša sākuma līdz galam – no lielā sprādziena līdz šodienai. Tajā ir paslēpts saules ritējums no vasaras līdz vasarai, cauri gadiem un visām diennaktīm.

 

Spilgtas un saulainas krāsas – veidojot šo darbu, es tiešām jutu, kā katra krāsa rada manī emociju gammu. Krāsu terapija nav tikai mīts!

 

 

Tīģeris

Šis tīģeris ir neliela atkāpe no Āfrikas tēmas manos darbos. Es nevaru beigt apbrīnot dabas brīnumaino spēju radīt kaut ko tik majestātisku unbrīnumainu. Šis darbs neprasa daudz skaidrojumu, un katram cilvēkam ir savas iekšējās sajūtas, ko tas rada. Kas zina, varbūt tāpēc šis darbs ir ieguvis lielu popularitāti pircēju vidū.

Katram punktiņam ir sava vieta, lai veidotu spīdumu tīģera kažokā. Ar  pavisam smalkām krāsu pārejām attēloju pūkainumu.  Lai gan tas bija ilgs, bet ļoti patīkams un meditatīvs process.

Vai Tu sajūti šī lielā kaķa mērķtiecīgo dvēseli, ieskatoties acīs?

 

 

Acs

Šis darbs ir mana pirmā iepazīšanās ar savu dvēseles spoguli.  Punktot savu aci bija ļoti personisks pārdzīvojums. Punktu pa punktam sastapos ar atmiņām, piedzīvojumiem un notikumiem gadu gaitā.  Gan sāpju skaudrums, gan mīlestības brīnums ir caurvijis šo darbu. 

Rezultātā es ieskatījos sevī caur savu acu atspulgu un sapratu, ka tā ir brīnišķīga sajūta - apzināties sevi.   Es esmu!- to nevar mainīt. Es daru! - to gan var.  Ļoti ceru, ka šis darbs iedvesmos arī jūs ar skaidru skatienu un mērķi darīt to, kas jūs patiesi aizrauj un visas pieredzes uztvert kā vēl vienu iemeslu nepadoties.

 

 

Jemila - skaistā Somāliete

Šo mākslas darbu sāku punktot tieši no fotogrāfijas skaistākās daļas - zilās šalles.

Ir svarīgi izvēlēties fokusu, redzēt, kas šajā attēlā ir tik īpašs. Šis darbs  prasīja īpašu uzmanību, lai spētu attēlot Džemilas skaisto seju un ādu.Punktojot  izmantoju daudz dažādu krāsu, lai izceltu viņas vaigu kaulus un padarītu viņas seju tik dzīvu.

Šo darbu nācās punktot divreiz, jo irmajā reizē es apstājos pēc 5 stundu darba, lai saprastu, ka detaļu ir par daudz un par tām ir jādomā uzreiz.

Jemila - ģērbusies svētku tērpā atgādina par skaisto kultūru, kas, lai gan valsts vairs nepastāv plaši izplatītā islāma dēļ, ir dziļi iesakņojusies viņas sirdī. ”

 

 

 

Amala - cerība no Marokas

Šī darba nosaukums ir Amala - cerība no Marokas.

Radot šo izpunktoto gleznu, sastapos ar īstu pārbaudījumu krāsu apvienošanā.

Amala ir krāšņa āfrikāņu sieviete, kura, lai arī maiga savā raksturā, lepojas ar savu izcelsmi un tic savas valsts - Marokas nākotnei.

Par viņas maigumu liecina elegantā poza un stāja, bet spilgtais lakats un tērps stāsta par viņas etnisko piederību, tā parādot drosmi būt savā dzimtenē un ticēt tās būtībai.

Maroka skaista ir ne tikai filmās, tās burvība ir ieraugāma arī dzīvē.

 

 

Dienvidāfrikas karaliene - Aara

 

"Viņa ir dieviete! Godātā Dienvidāfrikas karaliene - Aara."

Spēcīga savās domās un darbos. Daudz ko redzējusi un piedzīvojusi. Viņa ir iemācījusies raudzīties pāri nebūšanām, ļaujot uzplaukt savai sievišķībai.

Punktu pēc punkta es radīju viņas kleitu un saules noskūpstīto ādu, un visapkārt valda viņas sajūta: " Es esmu stipra, es varu tik daudz! ".

 

 

 

Harieta Tūbmena    

Haieta Tūbmena ir pazīstama kā sieviete, kas daudzus atbrīvoja no verdzības.

Bet viņa ir darījusi ne tikai to - Amerikas pilsoņu kara laikā viņa bija arī Apvienotās Nācijas medmāsa, spiegs un  Kādu laiku prātoju, kura Harietes fotogrāfija būs tā, kuru es izvēlēšos izpunktot. Bet es paliku pie šīs, kur Harieta tika fotografēta četrdesmit gadu vecumā.

Šis ir brīdis dzīvē, kad tu saproti, cik tu patiesībā esi stiprs un cik daudz vēl vari darīt, lai padarītu pasauli labāku.

Harieta mani iedvesmo, un es ceru, ka arī jūs.

 

 

 

 

Opra Vinfrija

 

Opra Vinfrija ir spēcīga sieviete, kuru iedvesmo sekot viņas dzīvei. Viņa ir viena no stiprākajām sievietēm, uz kuru skatoties var rast iedvesmu, lai dotu mīlestību pasaulei.

Radīju viņas portretu, godinot un apbrīnojot viņas radīto emocionālo mantojumu.

 

 

 

 

Garšīgā dzīve

Dzīve ir neticami garšīga!

Pat tad, kad mums iedod pagaršot visskābenrūgtākā citrona garšu – mūsu pašu ziņā ir izvēlēties – ēst to un šķobīties vai pievienot tam vismaigākā un saldākā medus garšu.

Tikai izbaudot visas dzīves garšas to pilnībā, mēs patiesi sākam atšķirt – kura buķete katram no mums ir tā tuvākā un īstā.”

Šim īpašā puisēna punkotajam darbam nosaukumu ir devusi tā krustmāte Daina Ločmele un tas ir "TASTY LIFE".

 

 

 

Mirjama Makeba    

Mirjama Makeba ir spilgts personības piemērs, kas pat trimdā uz 31 gadu spēja saglabāt saikni ar savu dzimteni, izmantojot mūziku.

Mirjamas Dienvidāfrikas saknes izpaudās ne tikai viņas dziļajā un tikai afroamerikāņiem zīmīgajā balsī, viņa ar apģērbu un frizūru pauda lepnumu par savu dzimteni.

Darbs pie Mirjamas Makebas mani radīja emocijās, kas atspoguļoja to, ka mēs visi esam šīs planētas iedzīvotāji. Nav svarīgi, kur atrodas jūsu mājas, ir svarīgi, kas ir jūsu sirdī un kā jūs to parādāt pasaulei.

 

 

Madam C.J.Walker    

Šī ir Madam C.J. Walker kundze. Viņa ir sieviete, kura ticēja saviem spēkiem daudz vairāk, nekā varam iedomāties.

Viņa nesalūza daudzās neveiksmēs, bet turpināja iesākto, līdz sasniedza savas dzīves un karjeras zenītu kā pirmā melnādainā amerikāniete, kas kļuvusi par miljonāri.

Paldies, C.J. Walker, es veltu šo mākslas darbu Tev! 

 

 

 

 

Tatenda - Maurīcijas brīnums

Šo darbu radīju iedvesmojoties no āfrikāņu dabīgo matu skaistuma un to sakārtojumu daudzveidības.

Tatenda – tā sauc šo darbu. Šai oranžajai Āfrikas karalienei ar cēlo matu kroni vārdu un skaistos ceļa vārdus ir devusi Maiga Brence

"Esmu pateicīga un lepna par savu pagātni un savu dzīvi. Par kļūdām un dāvanām. Par to, kas esmu šodien. Spēks, mīlestība, skaistums un dziļums ir mani pavadoni ejot dzīves takas."Punktojot šo skaistumu – Tatendu, izbaudīju ik mirkli. Neatstāja sajūta, ka viņa patiešām ir toleranta, sirsnīga, radoša un par sevi pārliecināta sieviete. Tatenda, kura izgaršo dzīvi un paņem no tās labāko.

 

 

 

latviešu lv